Koronkowe aplikacje okolicznościowe – idealne na ślub, suknie wieczorowe

Dlaczego suknie wieczorowe i suknie ślubne są tak drogie? Ponieważ zawierają aplikacje okolicznościowe! To pytanie naprawdę mnie niepokoiło, więc kiedy się poruszyłem, minąłem moją odruchową reakcję, postanowiłem o tym napisać.

W końcu dlaczego kawałek materiału, taki jak aplikacje okolicznościowe miałby mieć tak wysoką cenę? Jako modniarka, która specjalizuje się w stroikach ślubnych, pozwól mi opowiedzieć, jak obliczam cenę czegoś, co zrobiłem. To bardzo proste. Prowadzę szczegółowe notatki na temat elementów składających się na dzieło. Najpierw zacznę od projektu, który obejmuje ogólne proporcje i wygląd rzeczy. Ważne jest, aby zrozumieć, że dodanie lub zmniejszenie gdzieś 1/4 ″ może mieć OGROMNĄ różnicę w wyglądzie i odczuciu elementu po umieszczeniu go na głowie. Następnie patrzę na użyte materiały.

Czy welon ślubny jest nylonowym tiulem, czy też jest wykonany z iluzji jedwabiu wyposażonego w aplikacje okolicznościowe? Różnica w cenie między tymi dwoma materiałami jest większa niż 10-krotna. Większość sklepów detalicznych wymaga zakupu co najmniej 1/2 jarda, podczas gdy konta hurtowe mogą wymagać zakupu co najmniej 50 jardów. Chociaż cena hurtowa za metr koronki wyposażonej w drogie aplikacje na suknie okolicznościowe może być znacznie niższa, gdy prowadzisz firmę, siedzenie na 50 jardach tkaniny ma wpływ finansowy, który należy obliczyć i uwzględnić w decyzji o zakupie. Mój księgowy lubi przypominać mi, że zapasy to aktywa i pod koniec roku płacę od nich podatki.