Dieta na boreliozę – czy warto ją stosować?

Wielu pacjentów decyduje się na rezygnację z antybiotykoterapii lub przynajmniej wykonuje mniej agresywne schematy leczenia boreliozy z powodu szkodliwych, a czasem niszczących skutków ubocznych, jakie antybiotyki mogą powodować dla organizmu. Jednym z nich jest dieta na boreliozę i bogata suplementacja. Innym powodem jest po prostu to, że nie mogą sobie pozwolić na wizytę u lekarza znającego boreliozę i dlatego decydują się na leczenie w domu ziołowymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi. Ja osobiście nie zalecam samoleczenia a nie udowodniono, że dieta na boreliozę jest skuteczna;

Uważam, że borelioza jest zbyt złożona i stanowi wyzwanie dla choroby, aby poradzić sobie bez pomocy lekarza znającego boreliozę, ale to nie zmienia trudnej rzeczywistości, w której wiele osób po prostu nie ma pieniędzy ani dostępu do Lekarz z boreliozą. Tacy ludzie często decydują się na samodzielne leczenie za pomocą protokołu ziołowego boreliozy i innych metod.

Zioła i dieta na boreliozę stosowana w chorobie z Lyme:
Bez względu na powód, dla którego pacjent lub lekarz zdecydował się na zioła na boreliozę, aby pomóc im w walce z chorobami przewlekłymi, gdy te środki są odpowiednio podawane i przyjmowane w odpowiednich dawkach, mogą być potężnym narzędziem w procesie zdrowienia. Niektóre z najbardziej popularnych i użytecznych ziół przeciwdrobnoustrojowych i diet stosowanych w boreliozie obejmują te opracowane przez mistrza zielarskiego, naturopatę i dietetyka z Warszawy. Wiele ziołowych środków, i diet na boreliozę, które obejmują schematy tych lekarzy, można kupić online bez recepty, chociaż niektóre można kupić tylko za pośrednictwem lekarza.