Płyty fundermax kupisz teraz w dobrej cenie!

Aby zapewnić wysoką trwałość materiałów, należy poznać mocne i słabe strony pleksi i poliwęglanu z którego wykonane są płyty fundermax.

Niesprzyjająca pogoda i nieodpowiednie produkty użyte do czyszczenia mogą w rzeczywistości pogorszyć wytrzymałość i inne właściwości.

Jeśli chodzi o czynniki atmosferyczne, przed wyborem materiału dobrze jest zapoznać się z przeznaczeniem, jakie ma on zostać wykorzystany. Poliwęglan na płyty fundermax jest bardziej elastyczny niż pleksi, a także bardziej odporny na uderzenia i warunki atmosferyczne. Właśnie z tego powodu bardziej nadaje się do użytku na zewnątrz.

Z drugiej strony promienie UV są wrogami obu tych materiałów, ale poliwęglan żółknie znacznie szybciej pod wpływem światła słonecznego, co również stwarza ryzyko, że w przypadku braku środków zaradczych stanie się nieprzezroczysty. Jedynym rozwiązaniem, które zapobiegnie zniszczeniu poliwęglanu, jest potraktowanie go specjalnymi dodatkami zabezpieczającymi. Z drugiej strony plexi i płyty fundermax, choć może żółknąć pod wpływem promieni UV, można później polerować.