Bingo, czyli spedycja Gdańsk

Dla początkujących kierowców ciężarówek istotne jest zrozumienie zasad dotyczących transportu ładunków ponadgabarytowych. W końcu nie chodzi tylko o rozmiar i wagę — istnieją określone przepisy i regulacje, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczną podróż wszystkim zainteresowanym ofertą jaką ma spedycja Gdańsk.

W tym artykule wyjaśnimy, czym jest ładunek ponadgabarytowy i podamy najczęstsze przykłady takich ładunków.

Co to jest ładunek ponadgabarytowy jaki załatwia spedycja Gdańsk?

W branży transportu ciężarowego transport ładunków ponadgabarytowych dotyczy wysyłki ładunku lub ładunku, który przekracza prawne limity rozmiaru i wagi ustalone przez władze stanowe lub lokalne. Ładunki te mogą różnić się rozmiarem, kształtem i wagą.

Jednakże większość stanów za pojazdy ponadgabarytowe uznaje pojazdy o szerokości większej niż 8,5 stopy, wysokości większej niż 13,5 stopy i masie całkowitej przekraczającej 46 000 funtów. Ponadto Twój pojazd zostanie uznany za ponadgabarytowy, jeśli jego długość przyczepy przekracza 48 stóp.

W przeciwieństwie do zwykłych rodzajów ładunków jakie załatwia spedycja Gdańsk, ładunek ponadgabarytowy wymaga specjalnych zezwoleń i może wymagać dodatkowego zabezpieczenia. Należą do nich znaki ponadwymiarowe, migające światła, szerokie banery ładunkowe i flagi ostrzegające innych kierowców na drodze o Twoim ładunku ponadgabarytowym od spedycji Gdańsk!