Jakie zalety ma drenaż limfatyczny Warszawa?

Co to jest drenaż limfatyczny Warszawa?

Twój układ limfatyczny pomaga eliminować odpady z organizmu. Zdrowy, aktywny układ limfatyczny wykorzystuje do tego naturalne ruchy tkanki mięśni gładkich.

Jednak operacja, schorzenia lub inne uszkodzenia mogą powodować gromadzenie się płynów w układzie limfatycznym i węzłach chłonnych, stan znany jako obrzęk limfatyczny.

Drenaż limfatyczny Warszawa to szczególny rodzaj masażu leczniczego. Transport płynu limfatycznego w naczyniach limfatycznych jest stymulowany delikatnymi technikami manipulacyjnymi.

Jest składnikiem kompleksowej terapii udrażniającej (CDT) stosowanej w leczeniu pacjentów z obrzękiem limfatycznym i lipodemicznym. Stosuje się go również po ciężkich urazach ortopedycznych lub operacjach w celu zmniejszenia objawów, takich jak obrzęk i ból.

Nogi i ramiona: Najczęstsze obszary zastosowania drenażu limfatycznego w Warszawie:
Manualny drenaż limfatyczny Warszawa powoduje udrażnienie tkanek i przyspieszenie przepływu limfy. Ręce i nogi są najczęściej dotknięte. Obrzęk limfatyczny może jednak dotyczyć również tułowia, szyi i głowy lub okolic narządów płciowych.

Ręczny drenaż limfatyczny przynosi więcej pozytywnych efektów: Pacjenci często uważają zabieg za przyjemny i odprężający dzięki równomiernym i delikatnym ruchom.