Zainwestuj w pompy ciepła Wrocław!

Czy warto kupić pompy ciepła Wrocław? Decyzja o zainstalowaniu powietrznej pompy ciepła lub geotermalnego systemu gruntowej pompy ciepła Wrocław zależy od szerokiego zakresu czynników przedstawionych już w lewym spisie treści. Stosunkowo wysoki koszt początkowy instalacji pomp ciepła z Wrocławia może oznaczać, że jeśli szukasz taniego sposobu na zwiększenie wydajności energetycznej i zmniejszenie rachunków za energię, inne sposoby, takie jak izolacja strychów lub ścian szczelinowych, mogą być bardziej odpowiednie.

Ponadto, jeśli obecnie do ogrzewania domu i wody używasz gazu sieciowego, system pompy ciepła Wrocław może nie zapewnić znacznych oszczędności finansowych w krótkim okresie. Jeśli jednak obecnie do ogrzewania domu korzystasz z ropy naftowej, energii elektrycznej, gazu płynnego lub paliw stałych, powietrzna lub gruntowa pompa ciepła może być dobrym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego i zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię, zwłaszcza w przypadku zachęty do odnawialnego ciepła płatności wchodzą w życie w 2014 roku. Wszystkie typy pomp ciepła generalnie działają lepiej w przypadku systemów ogrzewania podłogowego lub ogrzewania ciepłym powietrzem niż w przypadku systemów opartych na grzejnikach. Wynika to z niższych temperatur wody wymaganych przez te metody dostarczania ciepła.

Dostarczanie do grzejników ma średnio 86% efektywności dostarczania do ogrzewania podłogowego, dlatego warto rozważyć jednocześnie inwestycję w nową podłogę.