Po co wykonuje się badanie termowizyjne Gdynia?

Wycieki rur w betonie, tj. „wycieki płyt” można zidentyfikować za pomocą kamery termowizyjnej, ale z powodu różnych wpływowych czynników nie zawsze są one możliwe do zidentyfikowania, chyba że wiesz, czego szukać i dysponować odpowiednimi narzędziami do badania termowizyjnego. Wiele domów dzisiaj w różnych częściach kraju, w tym w Gdyni, jest zbudowanych z betonowego i podłogowego ogrzewania promiennikowego w płytach betonowych, a także domów z lat 50. XX wieku. Ponieważ szanse przemawiają za tym, by spotkać beton więcej niż jeden raz, FLIR może ułatwić proces kontroli tego gęstego materiału.

Oprócz wycieków wody często występują również problemy z nagrzewaniem cewki promieniowej w płytach betonowych, więc omówimy ten proces, ponieważ dotyczy on kontroli termicznej konkretnego domu. Sprawdź poniższe wskazówki i porady, aby dowiedzieć się więcej:

Po pierwsze, czy masz odpowiednie narzędzia, umożliwiające badanie termowizyjne Gdynia? Aby znaleźć wycieki płyt w betonie (lub wykryć nieprawidłowo działające promieniujące systemy grzewcze), warto zainwestować w kamerę termowizyjną o wysokiej rozdzielczości i czułości termicznej, a także z możliwością dostosowania poziomu i rozpiętości. Do kontroli betonu zalecamy użycie FLIR E8, a na wyższym końcu jednej z naszych kamer z serii T. Wiele osób używa bezszczękowych mierników wilgotności jako powszechnego sposobu wykrywania wilgoci lub sprawdzania obecności wilgoci po inspekcji termicznej, ale ponieważ bezstykowe są dokładne tylko do jednego cala poniżej powierzchni, a beton jest prawie niemożliwy do przebicia za pomocą miernika wilgoci, termiczny jest najbardziej idealny w tych środowiskach, prawie zawsze wyłącznie, do wizualizacji pełnego zakresu problemu. W przypadku większości naszych kamer termowizyjnych przeznaczonych na badanie termowizyjne Gdynia będziesz miał dodatkową zaletę technologii MSX, która jest połączoną nakładką obrazu zarówno termicznego, jak i widzialnego obrazu w celu zwiększenia szczegółów obrazu i umożliwienia wizualizuj wcześniej zaznaczone obszary budzące obawy.

Ponieważ żadna sytuacja nie jest taka sama i zawsze powinieneś przygotować się na nieoczekiwane, higrometry, taśmy pomiarowe i aparat cyfrowy można również wykorzystać, aby jak najlepiej wykorzystać kamerę termowizyjną do takich zadań jakimi jest badanie termowizyjne Gdynia.