Przeszczep włosów – czy jest to trwała metoda?

Tak, zastosowany przeszczep włosów jest trwały. Bierzemy włosy z boków i z tyłu głowy, włosy odporne na proces łysienia, i wszczepiamy je w potrzebne miejsca. Włosy te zachowują swoje cechy z tyłu głowy, dzięki czemu będą odporne na DHT, co powoduje przerzedzenie i łysienie. Można je wszczepić w okolicę głowy, brody lub brwi. Ponieważ „trwałe” włosy są ograniczone do tylnej części i boków głowy, ludzie mają różnej wielkości obszary dawcy. Obszar dawcy zmniejsza się wraz ze wzrostem przerzedzenia w koronie. Jedna osoba, z przerzedzeniem na linii włosów, ale pełną koroną, będzie miała większy obszar dawcy, ponieważ jest więcej miejsca na przeszczepy, które jest odporne na łysienie. Im większy obszar dawcy, tym więcej przeszczepów włosów możemy zastosować do implantacji w miejscach przerzedzania i łysienia do góry. Staramy się również pobierać włosy z jak największej części dawcy.

Przeszczep włosów pobrany z tyłu i boków głowy nie odrastają, więc bierzemy z dużego obszaru, aby nie rozrzedzić boków i pleców. Nie chcemy pobierać 2000 przeszczepów z małej części głowy i pozostawić obszar cienkich włosów, który wygląda nienormalnie. Rozprzestrzeniając ekstrakcję przeszczepu na większym obszarze, możemy sprawić, że będzie wyglądać, jakby nic nie zostało zrobione po bokach lub z tyłu głowy. Należy pamiętać, że wypadanie włosów to stan progresywny więc przeszczep włosów może być jedynym rozwiązaniem. Ważne jest, aby ustalić dobry wygląd każdego pacjenta w perspektywie krótkoterminowej, ale także ważne, aby zaplanować przyszłość. Wszyscy przechodzą na inny poziom wypadania włosów, ale nie każdy przejdzie do całkowicie łysej głowy.

Dzięki naszemu doświadczeniu i zaleceniom staramy się pomóc każdemu pacjentowi uzyskać wygląd, z którego będzie zadowolony – zajrzyj na stronę secondhair.pl i poznaj metody na piękne włosy. Przeczytaj więcej o przeszczepie włosów i umów się na konsultację.