Obuwie taneczne do różnych rodzajów tańca

Większość uczniów zaczyna od podstawowego, uniwersalnego buta do tańca towarzyskiego. Może to być wytrzymały, wygodny but do ćwiczeń lub zapinany na wysoki obcas buty na obcasie. To naprawdę kwestia preferencji. Wysokie obcasy w obuwiu tanecznym nie są wymagane i istnieje wiele opcji z niskimi lub płaskimi obcasami. Jeśli zdecydujesz się na rywalizację, będziesz chciał mieć odpowiednie buty do każdego stylu tańca, ale na początku każdy but z podeszwą zamszową, który Ci się spodoba, będzie działał dobrze.

Oto podstawowe rodzaje jakie ma obuwie taneczne:
1. Buty dla kobiet Smooth Shoes – te buty są używane do tańca Walca, Tango, Foxtrota i Walca Wiedeńskiego. Gładkie buty to cieliste, zamknięte palce z obcasem 2, 2,5 lub 3 cale. (2,5 cala to standardowa wysokość pięty). Buty Latin – te buty są używane do tańca Rumba, Cha Cha, Swing East Coast, Salsa i innych. Obcasy w stylu łacińskim to buty na cienkich ramiączkach z odkrytymi palcami, z piętą 2, 2,5 lub 3 cale. (2,5 cala to standardowa wysokość pięty).

2. Buty do ćwiczeń – są to wygodne buty używane do ćwiczeń, nauczania lub dla tych, którzy wolą bardziej stabilne buty. Te buty są często czarne, sznurowane wzory. Większość butów treningowych jest płaska, ale jeśli chcesz, możesz kupić parę z niskim (2 cale) obcasem.

3. Dance Sneaker – jest to bardziej swobodna, amortyzowana i wspierająca wersja buta treningowego. Trampki do tańca są przydatne, gdy będziesz ćwiczyć przez wiele godzin, a komfort jest najważniejszy. Wybierając tenisówki do tańca, zachowaj ostrożność, ponieważ często mają gumowe podeszwy, które nie są idealne do tańca towarzyskiego. Wybierz tenisówki taneczne z zamszową podeszwą.

4. Argentyńskie obuwie taneczne do tańca jakim jest Tango – tutaj dobrze się bawią panie. Tango WSZYSTKO dotyczy pięt, a im wyżej, tym lepiej. W Tango standardowa wysokość pięty wynosi 3 cale i więcej (dostępne są również niższe pięty). Argentyńskie obuwie taneczne do tańca Tango są kolorowe, często efektowne, a wiele kobiet posiada różnorodne pary. Obuwie taneczne do tańca jakim jest Tango mogą mieć podeszwy zamszowe lub skórzane.