Masz rzadkie włosy?

Jeśli zastanawiasz się, jak zagęścić swoje rzadkie włosy, przyczyną problemu może być skóra głowy. Ciepło i wilgotność wpływają na zdrowie skóry głowy i mogą prowadzić do zahamowania wzrostu i osłabienia pasm. Właśnie dlatego, przy wiosennym i letnim upale, staraliśmy się znaleźć najlepszy sposób na odrastanie przerzedzających się włosów – a nawet na naturalne odrastanie przerzedzających się włosów – i odkryliśmy te porady ekspertów.

Jak naturalnie zagęścić swoje rzadkie włosy?
Dobra wiadomość: jeśli szukasz najlepszego sposobu na zagęszczenie rzadkich i przerzedzonych włosów, odpowiedź może już znajdować się w spiżarni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób typowe przedmioty w kuchni – miód, ocet jabłkowy, a nawet awokado – mogą pomóc naturalnie zagęścić włosy i rozwiązać niektóre typowe problemy z włosami związane z wiekiem, które mogą sprawić, że poczujesz się mniej niż pewnie.

Czy twoje rzadkie włosy wypadają?
Twoja skóra głowy może być spocona. Pocenie tworzy wilgotne środowisko, które pozwala na rozwój naturalnego grzyba na skórze głowy. Wynikające stąd stany zapalne i swędzenie mogą prowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych, powodując, że włosy są podatne na wypadanie.

Jeden z najbardziej naturalnych sposobów zapobiegania wypadaniu i przerzedzaniu się włosów?
Badania pokazują, że stosowanie tego naturalnego środka przeciwgrzybiczego na skórę głowy co drugi dzień eliminuje grzyby w ciągu jednego tygodnia, a ponadto prowadzi do zauważalnego spadku zrzucania w ciągu czterech tygodni. Aby zrobić miodową maskę do włosów: Wymieszaj dwie łyżki miodu z 2/3 szklanki ciepłej wody. Wmasuj w skórę głowy i pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz.

Twoje rzadkie włosy są podatne na łamanie?
Twoja skóra głowy może być spieczona. Czy to od ciepła słonecznego, chloru, czy strumienia hormonów, poważny brak wilgoci na skórze głowy może prowadzić do słabych zamków, które łatwo się łamią.
Rozwiązaniem może być awokado. Kwasy tłuszczowe omega-3 owocu wnikają w warstwy skóry głowy, aby uzupełnić wilgoć, podczas gdy jej witamina E pomaga naprawić barierę skóry, aby zatrzymać się w tej wilgoci. Te same składniki odżywcze nasycą Twoje cienkie i rzadkie włosy połyskiem. Aby zrobić maskę do włosów z awokado: wcieraj pół tłuczonego awokado w wilgotne włosy od nasady aż po same końce, przykryj nasadką prysznicową przez 30 minut, a następnie spłucz.