Kupię borówkę amerykańską z rodzimej plantacji!

Borówki amerykańskie są zwiastowane jako super jedzenie (super foods) – niezwykle pożywne, ale także bogate w flawonoidy, które, jak wykazano, zmniejszają szkodliwe działanie utleniania i stanów zapalnych, umożliwiając organizmowi walkę z chorobami. Większość hodowców domowych kupuje sadzonki, ja także chętnie kupię borówkę amerykańską z rodzimej plantacji!
Ale czy wiesz, że sadzenie nasion borówki owocuje również rośliną?
Jak uprawiać jagody i borówki amerykańskie z kupionych nasion?
Po pierwsze, czy jagoda jest ziarnem? Nie, nasiona znajdują się w owocach, a oddzielenie ich od miazgi zajmuje trochę pracy. Możesz użyć owoców z istniejącego krzaka lub z tych zakupionych w sklepach spożywczych, ale wyniki mogą być słabe lub mogą nie występować. Owoce jagodowe, takie jak borówki amerykańskie nie zapylają się, co oznacza, że ​​są raczej nieprzewidywalne, a ich potomstwo nie powiela rodzica. Lepiej jest kupić opłacalne nasiona borówki do sadzenia w szkółce, ale jeśli chcesz eksperymentować, oto jak przygotować nasiona borówki do sadzenia. Aby przygotować nasiona borówki do sadzenia, owoc będzie musiał macerować. Można to zrobić w robocie kuchennym, mikserze lub puree w misce. Dodaj do tego trochę wody do jagód. Po zmieleniu owoców usuń pływającą miąższ. Nasiona opadną na dno. Konieczne może być dodanie wody kilka razy, aby całkowicie usunąć miazgę. Po zebraniu nasion krzewów jagodowych należy je pociąć. Umieść je w wilgotnych ręcznikach papierowych i włóż do zamrażarki na 90 dni. Zimne rozwarstwienie przerwie okres odpoczynku nasion, aby były gotowe do sadzenia.

Sadzenie nasion borówki – sprawdź jak to zrobić!
Kupię borówkę amerykańską a potem nie wiem co dalej z nią zrobić – ile z nas ma takie problemy? Podpowiadamy zatem, że po upływie 90 dni nasiona można zużyć natychmiast lub przechowywać w zamrażarce, dopóki nie będziesz gotowy do ich sadzenia. Sadzenie borówki powinno rozpocząć się jesienią w ciepłym klimacie, a wiosną w klimacie północnym. Posadź nasiona w zwilżonym mchu torfowym torfowisku na tacach nasiennych i przykryj je ¼ metra gleby. Utrzymuj medium stale wilgotne. Bądź cierpliwy; sadzenie nasion borówki może potrwać od sześciu do ośmiu tygodni, niektóre nie przez trzy miesiące. Hybrydowe nasiona wysokich krzewów kiełkują bardziej zawodnie niż ich krewniacy z dzikich niskich krzewów – dlatego kupię borówkę amerykańską właśnie tej odmiany w następnym sezonie.