Nieruchomości Poznań dla studentów

Każdego roku setki studentów w Poznaniu stoją przed tym samym pytaniem – gdzie będą mieszkać na następny okres studiów? Na większości stron internetowych z płaskimi mieszkaniami właściciele niechętnie wynajmują pokoje studentom lub młodym dorosłym bez pracy. Niezależnie od tego, czy ich obawy są uzasadnione, czy nie, wielu uczniów stara się znaleźć dach nad głową. Nowa aplikacja dotycząca nieruchomości Poznań stworzona przez firmę AZielińska z Poznania ma na celu zmianę sposobu prowadzenia rynku wynajmu przez studentów. We współpracy z największą na świecie organizacją non-profit, agencją raportowania kredytowego, uniwersytetami i zakwaterowaniem studentów, aplikacja ułatwi życie zarówno studentom, jak i właścicielom, zapewniając przejrzystość procesu.

Jak działa aplikacja?
Proces jest dość prosty. Studenci, którzy szukają zakwaterowania, będą musieli podać swój identyfikator uczelni, szczegóły dotyczące długu poręczyciela oraz kryteria nieruchomości Poznań, której szukają. Określa miesięczny limit wynajmu, po którym otrzymają informacje o potencjalnych odpowiednich dla nich nieruchomościach. Informacje obejmują również ocenę właściciela, co jest bardzo ważne dla studentów poszukujących wiarygodnych właścicieli, którzy nie skorzystają z tej możliwości. Ocena opiera się na poziomie czystości nieruchomości i na tym, czy wynajmujący szybko reaguje na wypadek, gdyby nieruchomość wymagała naprawy lub innych problemów. Jednocześnie studenci będą mieli swoje własne oceny, więc właściciele domów będą świadomi niegrzecznych najemców lub osób, które mogą mieć problemy z płaceniem.

Reforma rynku najmu studentów w Poznaniu!
Rynek wynajmu studentów jest gotowy na wielkie zmiany. Wyszukiwarka nieruchomości studenckich i platforma internetowa Uniwersytetu wierzą w innowacje na rynku w nowym zakresie i właśnie to zrobili, wprowadzając niedawno oprogramowanie do wirtualnej rzeczywistości do przeglądania nieruchomości. Oprogramowanie pozwala uczniom zobaczyć bardziej szczegółowo dowolną liczbę nieruchomości Poznań w zaciszu własnego domu. Ma to na celu uczynienie tego procesu znacznie łatwiejszym i szybszym, a stres związany ze znalezieniem miejsca do życia nieco złagodził.