Rury odgromowe w Twoim gospodarstwie domowym

Mamy szczęście żyć w erze zdominowanej przez technologię i innowacje. Inteligentna technologia, efektywność transportu i przydatne aplikacje są wszędzie, co ułatwia nam wszystkim bardziej wydajne życie. Tak więc, przy całej tej niesamowitej innowacji, często zastanawiam się, dlaczego tak wielu ludzi wciąż nie żyje w bardziej ekologiczny sposób instalując choćby rury odgromowe czy panele słoneczne. Gdybyśmy wszyscy dokonali tylko jednej ekologicznej zmiany, znacząco wpłynęlibyśmy na Ziemię, nasze społeczności i nasze rachunki za energię. W przypadku, gdy niektórzy z was są gotowi wprowadzić małe zmiany, nawet podczas budowy domu wyposażając go w rurę odgromową – jednak ludzie nie wiedzą, co robić, aby być energooszczędnym, oto kilka rzeczy, które można zrobić, aby być bardziej ekologicznym w swoim własnym gospodarstwie domowym. Po pierwsze zamontuj rury odgromowe, aby poczuć się bezpieczniej. Ja już wprowadziłem tanie i duże zmiany, które Ty także możesz wprowadzić.

Niskie koszty – obniż termostat.
Przyjęcie zwyczaju obniżania temperatury na termostacie podczas pobytu poza domem. Zmniejszenie temperatury o zaledwie trzy do pięciu stopni zmniejszy miesięczny rachunek za media i zużyje mniej energii. Według socjologów obniżenie termostatu o 10 do 15 stopni w ciągu dnia pracy pozwoli zaoszczędzić od 5% do 15% rocznie.


Uruchom stos kompostu.
Nie potrzebujesz tony miejsca na podwórku na rury odgromowe, ani po to aby uruchomić stos kompostu. Kompost jest wynikiem odpadów organicznych przechowywanych w stosie lub pojemniku, który rozkłada się z czasem. Wasze odpady owocowe i warzywne nie tylko stają się cennym nawozem dla trawnika czy ogrodu, ale także zmniejszają ilość śmieci, które produkujecie codziennie.