Ocieplenie dachu Gdynia, Chojnice, woj. pomorskie

Izolacja natryskowa jest dość oczywista. Zamiast zwijać się w koce, materiały „rozpylają się” na obszarach domu, które wymagają izolacji. Są skuteczniejsze w uszczelnianiu pęknięć i wypełnianiu przeciągów na powierzchniach poddasza i ścianach. Oto kilka opcji na ocieplenie dachu Gdynia bez włókna szklanego:
– Icynene
– soja
– celuloza
– Polistyren

Wykonana z oleju rycynowego Icynene jest izolacją z pianki natryskowej, która rozszerza się, gdy jest rozpylana na powierzchnię. Świetnie nadaje się do uszczelniania przecieków i przeciągów, a także ma właściwości tłumiące hałas. Koszty początkowe za ocieplenie dachu Gdynia są drogie, ale oszczędzasz na opłatach za energię. Izolacje natryskowe na bazie soi i celulozy są bardziej przyjazne dla środowiska niż Icynene. Spray na bazie soi ma również postać, która rozszerza się po rozpyleniu na ramę, usuwając pęknięcia i przeciągi w domu.

Ocieplenie dachu Gdynia sprawia, ze jest on odporny na pleśń, wilgoć i ogień. Spray celulozowy jest wytwarzany z przetworzonych produktów papierowych, głównie papieru gazetowego, i jest najbardziej przyjazną dla środowiska opcją izolacji, z zawartością materiałów pochodzących z recyklingu 85%. Jego małe, włókniste materiały mogą ciasno upychać się w najmniejszej przestrzeni. Na początku polistyren może nie wydawać się przyjazną dla środowiska opcją, ponieważ materiał jest wykonany głównie z tworzywa sztucznego, ale ze względu na wyjątkowo wysoki współczynnik R oszczędza ogromną ilość energii w domu. Występuje w sprayu oraz sztywnej płycie piankowej służącej do izolacji ścian i ocieplania dachów Gdynia.