Drukarnie Kraków

W ostatnich latach druk stał w obliczu wielu wyzwań związanych z cyfrową transformacją. W tym poście na blogu pokażemy, w jaki sposób przemysł drukarski walczy z tym i jak drukarnie Kraków mogą z tego skorzystać.
1. Najnowszy trend: doświadczenia związane z drukowaniem 3D.
Druk 3D stał się atrakcyjną technologią także dla bibliotek, zwłaszcza teraz, gdy drukarki 3D osiągnęły niższą cenę, co znacznie ułatwia bibliotekom na ich uzyskanie. Obecnie druk 3D jest jedną z najpopularniejszych powstających technologii, z których korzystają dziś biblioteki publiczne w Krakowie, czy to do drukowania biżuterii, odzieży, elementów szachowych dla klubu szachowego biblioteki, pokrowców na smartfony czy protez kończyny dla ludzi i zwierząt. Biblioteki krakowskie dobrze znają trend drukowania 3D. Ponieważ jednym z celów bibliotek jest edukowanie swoich patronów na temat nowych technologii, a zwłaszcza teraz, gdy 35% ofert pracy w inżynierii wymaga od kandydatów znajomości drukowania 3D (według ultimaker.com), drukowanie 3D stało się dodatkiem do prawie każdego bibliotekarzy i jest to zabawny i interaktywny sposób na tworzenie doświadczeń dla obywateli i edukowanie ich w tym samym czasie. Chcesz wiedzieć, ile bibliotek oferuje druk 3D na całym świecie?

W bibliotekach w Krakowie dostępnych jest co najmniej 800 drukarek 3D. Chociaż druk 3D jest nową technologią w bibliotekach, nie musi być priorytetem, chyba że jest odpowiedni dla lokalnej społeczności tej biblioteki. Niektóre miejsca mogą mieć odpowiednią kombinację danych demograficznych i zainteresowań, aby najnowsze cuda techniki były warte inwestycji. Czy Twoja społeczność potrzebuje dostępu do drukarki 3D, w które wyposażone są obecnie prawie wszystkie drukarnie Kraków?

2. Kserokopia – koniec pewniej epoki.
Staromodny sposób „drukowania 2D” jest bardziej dostępną i potrzebną usługą w miejscach takich jak drukarnie Kraków, ale w przypadku oddzielnej analizy kserokopii jednym z widocznych trendów jest malejące użycie tej funkcji. Rosnąca liczba osób spodziewa się, że skanowanie ostatecznie zastąpi kserokopię, ponieważ zmniejszyła się potrzeba wydruków, a coraz więcej osób woli używać funkcji skanowania jako zamiennika kopiowania.