Czy znasz przepisy bhp Warszawa?

Każdy pracownik przechodzi szkolenie BHP Warszawa przynajmniej raz w życiu zawodowym. Z tego powodu 99% czasu wyłącza się, gdy wchodzą do pokoju treningowego. Aby upewnić się, że pracownik zapamięta ważne informacje, podczas tworzenia sesji szkoleniowych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy upewnij się, że kierujesz treści do odpowiednich odbiorców. Nie ma nic bardziej frustrującego niż praca na próżno. Zorganizuj więc treść swojego szkolenia BHP w Warszawie dla różnych grup, które go otrzymają. Nie „przejeżdżaj” nad pracownikami, zachowaj to tylko dla nich. Musisz określić różne kursy dla różnych pracowników, np. pracownicy generalni, przedstawiciel ds. zdrowia i bezpieczeństwa. Proste pomysły, aby szkolenie BHP Warszawa warte było czasu Twojego i Twojego pracownika.


1. Prezentacja interaktywna.
Nie bombarduj pracowników informacjami i korzystaj z typowego i nudnego pokazu slajdów, a raczej spróbuj czegoś bardziej żywego i interaktywnego. Przykład: Zrób listę obowiązków i praw wynikających z ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy, podzielonych na dwie kolumny. W tych ćwiczeniach zachęć pracowników do określenia, co należy do obowiązków i jakie jest ich prawo. Nakazując swoim pracownikom, aby to wskazali, uczą się, czego mogą od Ciebie oczekiwać, bez konieczności ich wiercenia. Będzie to również wyraźne wskazanie, jak bardzo rozumieją zasady. Przede wszystkim motywuje pracowników do bycia częścią rozwiązania.

2. Filmy instruktażowe na dłużej zapadną w pamięć!
Dźwięk i animacja to zawsze pewne sposoby na przyciągnięcie uwagi. Korzystanie z filmów pomoże Ci przyciągnąć uwagę odbiorców i ZACHOWAĆ je. Przykład: Jedną rzeczą, którą ty i ja możemy się zgodzić, jest to, że humor jest językiem uniwersalnym. Możesz rozjaśnić nastrój na typowe zagrożenia w miejscu pracy, dodając trochę humoru do miksu. Czasami ludzie znajdują się w pewnych sytuacjach, ponieważ przeoczyli proste ostrzeżenia. Można to wykorzystać do pokazania „głupich błędów, których można było uniknąć”. Upewnij się, że nie wydaje ci się, że bagatelizujesz znaczenie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

3. Pomoce wizualne w miejscu pracy na każdym kroku.
Kolejną wskazówką, z której będziesz czerpać wiele korzyści, jest bieganie po wspomnieniach ludzi po fakcie. Przykład: Trzymaj plakaty podsumowujące treści szkoleniowe dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Użyj jasnych kolorów. Przypnij chwytliwe hasła bezpieczeństwa. Ważne jest szkolenie BHP Warszawa! Usuń „współczynnik otworu”, aby zapewnić, że właściwe informacje docierają do właściwych osób. Korzystając z tych wskazówek, możesz być pewien, że Twoi pracownicy opuszczą salę szkoleniową z bogactwem wiedzy, którą z pewnością pamiętają na wieki.